DevReview #1 O bezpieczeństwie z Mariuszem Litwinem

Witam serdecznie zarówno starych jak i nowych czytelników bloga. Dzisiejszy dzień jest szczególny, ponieważ chciałbym podzielić się z Wami moim nowym projektem, a jest nim podcastDevReview. Moim pierwszym gościem był Mariusz Litwin – analityk w dziale zarządzania ryzykiem nadużyć w EY. Porozmawialiśmy (a raczej Mariusz :D) m.in. o historii bezpieczeństwa, bezpieczeństwie proaktywnym, dobrych praktykach podczas implementowania systemów informatycznych oraz sposobach na „przeniknięcie” do profesjonalnego świata security. Mam nadzieję, że pomimo nie najlepszej jakości nagrania, temat się Wam spodoba. Obiecuję jednak, że kolejne odcinki będą jakościowo lepsze :) 

Poniżej znajdują się kanały, poprzez które możecie się z nami komunikować:

 

Zachęcam również do komentowania odcinka na blogu oraz obejrzenia prezentacji Mariusza z WDI 2016 „Kulisy działań cyberprzestępców: przypadki i prezentacja narzędzi” (link na dole).

Tymczasem życzę miłego słuchania :)

 

 

Podcast możecie pobrać tu. Postaram się szybko przenieść na hosting i dodać DevReview do iTunes 😉

 


 

Linki:

Morris worm:

AIDS:

Security checklist:

Tęczowe tablice:

Toolkit:

Konkursy:

Organizacje:

Prasa:

Reddit:

Kulisy działań cyberprzestępców: przypadki i prezentacja narzędzi:

 

You may also like...

  • Pingback: dotnetomaniak.pl()

  • Robert Witkowski

    Bardzo dobrze się słuchało. Poruszyliście sporo ciekawych tematów, nie zanudzając słuchacza technicznymi szczegółami, które i tak dzień po przesłuchaniu podcasta się najczęściej zapomina, przynajmniej ja tak mam :) Od szczegółów są artykuły czytane w skupieniu, a nie podcast, którego najczęściej słucha się robiąc dodatkowo inne rzeczy (u mnie to np. jazda samochodem, bieganie).

    • Robert,
      mam dokładnie takie samo zdanie. Nie ma sensu zbyt mocno zgłębiać się w temat. Lepiej jest wprowadzić słuchaczy w tematykę tak, aby ich zaciekawić i żeby sami poczytali artykuły o danym zagadnieniu z których szybciej i lepiej posiądą wiedzę. No i dzięki za miłe słowa, choć muszę jeszcze sporo popracować nad podcastem, aby osiągnąć zadowalający dla mnie poziom 😉

Śledź najnowsze wpisy!

Jeżeli treść bloga Ci się podoba, śledź mnie na twitterze lub zostaw kciuka na facebooku. To nic nie kosztuje, a pozwoli Ci być na bieżąco z najnowszymi wpisami :)