10 powodów, dlaczego język X jest uważany za najtrudniejszy na świecie

10 powodów, dlaczego język X jest uważany za najtrudniejszy na świecie

Dlaczego języki są trudne do nauczenia?

Na świecie jesteśmy w stanie odnaleźć wiele różnych języków. Nie sposób nauczyć się ich wszystkich, bo byłoby to zadaniem karkołomnym i niemożliwym. Jednak nawet nauka jednego z nich może sprawić nam sporo kłopotów – lub być łatwa i przyjemna. W dużej mierze od naszych predyspozycji, podejścia i zaangażowania zależy to, czy dany język będzie trudny, bądź też łatwy. Istnieją też mocno obiektywne czynniki wpływające na trudność nauki danego języka.

Nauka języka – to ma znaczenie

Kręgosłupem języka jest gramatyka. To pierwszy i istotny element, który poznajemy podczas nauki, z reguły spełniający sen z powiek wielu adeptom nowej mowy. Trudna gramatyka cechuje się wieloma wyjątkami, trudnymi i niekoniecznie logicznymi odmianami, czy po prostu mnogością zasad. Kolejną przeszkodą stanowi alfabet. Na świecie znajdziemy różne alfabety, sposoby zapisu czy nawet odczytywania tekstu. W jezyku arabskim czytamy od prawa do lewa, na dodatek każda z liter posiada 4 formy zapisu – zależne od tego, czy litera jest zapisywana jako samo, na początku wyrazu, w środku czy też na końcu.

  • Gramatyka
  • Alfabet
  • Wymowa

Najtrudniejszy język świata

Poniżej znajdziecie listę 10 najtrudniejszych języków świata. Dość często mówi się, że to właśnie mandaryński jest najtrudniejszy. Jedną z trudności jest zapis symbolami, których jest wiele i przybierają różne formy. Tak samo jak ich wymowa. Wyróżniamy aż 4 tony, w których mogą być wypowiedziane słowa – ich znaczenie różni się od sposobu wypowiedzi. Jest to zupełnie inna sytuacja, niż znana nam z języka polskiego czy angielskiego.

  1. Wymowa
  2. Alfabet
  3. Gramatyka

Co myślisz o Geekweeka? Twoje zdanie ma dla nas znaczenie.

Dołącz i zostań jednym z 90 tys. obserwującymi nasz fanpage – polub i komentuj tam nasze artykuły!