Wstrzymać PiS głodem, gotować demokrację

Wstrzymać PiS głodem, gotować demokrację

Mówiąc o obecnym czasie i wydarzeniach politycznych, nie sposób nie zauważyć, że wiele osób zadaje sobie pytania dotyczące kondycji demokracji. Czy premier Tusk i jego ekipa działają zgodnie z zasadami demokracji, czy może wprowadzają autorytarne tendencje?

Warto czasem zrobić sobie przerwę od codziennego zgiełku i zastanowić się, co działo się po roku 2015. Czy słowa o umierającej demokracji były tylko ostrzeżeniem czy też zapowiedzią działań, do których sami ci, którzy teraz rządzą, byliby skłonni się posunąć?

Sprawą, która budzi kontrowersje, jest grożenie odebraniem subwencji budżetowej największej partii opozycyjnej. Taki krok można uznać za działanie zmierzające do ograniczenia pluralizmu politycznego i zagładzenia politycznego przeciwnika by zagłodzić go finansowo.

Kilka innych kontrowersyjnych przykładów

  1. Siłowe przejęcie mediów.
  2. Obsadzanie stanowisk prokuratorskich w sposób sprzeczny z konstytucją.
  3. Lamanie parlamentarnych konwenansów i rozwalanie instytucji państwowych.

Obecna sytuacja w Polsce budzi wiele obaw co do przyszłości demokracji. Czy dzisiejsze działania nie zmierzają ku osłabieniu demokratycznych zasad i zasadniczych instytucji państwowych?

Należy być na bieżąco z wydarzeniami politycznymi i śledzić rozwój sytuacji, która może mieć wpływ na przyszłość naszego kraju.