Sąd odrzucił wniosek dotyczący aresztowania Ziobry. Komisja deklaruje podjęcie działań

„`html
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek komisji śledczej
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek komisji śledczej, której celem było zbadanie legalności, prawidłowości oraz celowości wykorzystania izraelskiego oprogramowania Pegasus. Komisja chciała ukarać Zbigniewa Ziobrę, grożąc mu 30 dniami aresztu. Niemniej jednak, wymiar sprawiedliwości zauważył, że w dniu przesłuchania komisja miała okazję przesłuchać byłego prokuratora generalnego, mimo że przybył on na posiedzenie z opóźnieniem, doprowadzony przez policję.
Nieudane przesłuchanie Ziobry
Wirtualna Polska zadała komisji pytania dotyczące nieudanego przesłuchania. Członkowie komisji nie potrafili wyjaśnić, dlaczego sekretariat lub doradcy nie poinformowali ich o zatrzymaniu Ziobry przez policję oraz o fakcie, że były minister sprawiedliwości zmierzał w stronę Sejmu. Wcześniej przebywał on w studiu Telewizji Republika.
Wyjaśnienia szefowej komisji
Magdalena Sroka, przewodnicząca komisji, zapewniała, że nie była świadoma sytuacji, bowiem prowadziła posiedzenie. Nie dotarły do niej informacje medialne ani nie została poinformowana przez żadnego z członków komisji.
Kolejne próby przesłuchania
Według ustaleń portalu, członkowie komisji w nieoficjalnych rozmowach mają przyznawać, że czuli „poczucie porażki” oraz „błąd”. Uważają, że sytuacja z przesłuchaniem mogła potoczyć się lepiej, gdyby doszło do jego realizacji pod koniec stycznia. Zapowiedziano, że na początku kwietnia prawdopodobnie zostanie wyznaczony nowy termin przesłuchania Zbigniewa Ziobry.
Szczegóły dotyczące zatrzymania
Przypomnijmy, że w dniu przesłuchania były prokurator generalny przebywał w siedzibie TV Republika. Dobrowolnie oddał się w ręce funkcjonariuszy, gdy ci przybyli na miejsce. Gdy dotarł do Sejmu, komisja zakończyła już obrady.
„`