16 października, 2024

Lewy wypowiada się na temat kontrowersyjnej sprawy

Gospodarze zostali skrzywdzeni przez sędziego brakiem karnego w końcówce starcia Polska – Portugalia? Robert Lewandowski odpowiada na to pytanie.

W meczu Ligi Narodów UEFA Polska – Portugalia zdecydowanie przeważali goście, którzy wygrali zasłużenie 3:1. Mecz mógłby się jednak potoczyć zupełnie inaczej, gdyby nie sytuacja z końcówki drugiej połowy.

Po kontaktowym golu Piotra Zielińskiego ekipa prowadzona przez Michała Probierza ruszyła do ataku. W 88. minucie Michael Ameyaw był w polu karnym rywali, ale delikatnie się pogubił, zostając kopnięty przez Nelsona Semedo. Przyjezdni wyprowadzili kontrę, która zakończyła się samobójczą bramką Jana Bednarka.

Robert Lewandowski komentując sytuację powiedział: „Nie widziałem tej sytuacji. Może urywek, ale ciężko mi to ocenić. Poszła z tego kontra i dosyć przypadkowo Portugalia strzeliła bramkę.”

Wydawało się, że ta bramka podłamała Polaków, uniemożliwiając im dalsze groźne akcje. – Jeśli dalej byłoby 2:1, to może mielibyśmy jeszcze parę minut i szansę na wyrównanie. Po tej sytuacji zdecydowanie trudniej było nam wrócić do meczu i spróbować jeszcze coś zrobić – dodał Lewandowski.

Swoje kolejne spotkanie w Lidze Narodów reprezentacja Polski rozegra we wtorek, 15 października o godz. 20:45 przeciwko Chorwacji. Relacja na żywo w WP SportoweFakty.

Na PGE Narodowym Arkadiusz Dudziak, dziennikarz WP SportoweFakty, komentuje sytuację z meczu Polska – Portugalia.