8 września, 2024

Niezwykłe wydarzenie na kortach Roland Garros! Nieoczekiwany przeciwnik staje na drodze triumfującej Świątek [NAGRANIE]

Olga Danilović (125. ) dostała się na korty Rolanda Garrosa po przejściu kwalifikacji. W swoim pierwszym meczu zmierzyła się z Włoszką Martina Trevisan (92. WTA) i pewnie ją pokonała. Prawdziwy test czekał ją jednak w kolejnej rundzie, gdzie musiała zmierzyć się z dziesiątą rakietą świata – Donną Vekić!

Donna Vekić (40. WTA) była faworytką spotkania. W pierwszym secie wydawało się, że nie będzie niespodzianki, ponieważ Chorwatka wygrała go do zera. Jednak Olga Danilović udowodniła swoją determinację w drugiej partii, wygrywając 7:5. O wszystkim zadecydował trzeci set, który dostarczył wielu emocji.

Lepiej rozpoczęła go Vekić, zdobywając dwu-gemową przewagę (3:1). Jednak Serbka wytrwale odrabiała straty i doprowadziła do remisu (3:3) oraz tie-breaka. Pomimo przewagi Chorwatki, to Danilović zwyciężyła 10:8! Ostateczny wynik to 0:6, 7:5, 6:5(8) na korzyść Olgi Danilović, która tym samym awansowała do czwartej rundy.

To najlepszy rezultat w karierze Danilović na kortach Rolanda Garrosa. Przed rokiem zdołała dotrzeć do trzeciej fazy turnieju, co stanowiło jej dotychczasowe osiągnięcie. Po meczu Serbka była widocznie wzruszona i zalała się łzami. Awans do czwartej rundy był dla niej ogromnym sukcesem, zwłaszcza biorąc pod uwagę dramatyczny przebieg spotkania.

W kolejnej rundzie Olga Danilović zmierzy się z lepszą spośród Chloe Paquet (136. WTA) i Markety Voundrousovej (6. WTA). W ćwierćfinale może spotkać się z kolejną wymagającą rywalką.