Amunicja do broni palnej. W Stanach Zjednoczonych nabędziesz pociski tak łatwo jak słodycze

Amunicja do broni palnej. W Stanach Zjednoczonych nabędziesz pociski tak łatwo jak słodycze

Coraz więcej supermarketów w Alabamie, Teksasie i Oklahomie rozpoczyna sprzedaż amunicji poprzez niezwykle wykorzystujące. Firma produkcji nietypowych maszyn American Rounds podaje na swojej stronie internetowej, że ich automaty wyposażone są w najnowsze rozwiązania z dziedziny sztucznej inteligencji oraz oprogramowanie rozpoznające twarze.

Kupno amunicji wchodzi na wyższy poziom? Dzięki rozpoznawaniu twarzy automaty zdolne są do. Sam proces zakupu jest bardzo prosty, należy podejść do maszyny, wybrać, jakie pociski chcemy kupić, a następnie zapłacić, zeskanować dowód tożsamości i spojrzeć w kamerę celem potwierdzenia zgodności ze zdjęciem. Gdy wszystko się zgadza, to automat wydaje amunicję. Wszystko zaprezentowano na filmie promocyjnym.

Sama idea urządzenia jest bardzo amerykańska i podąża za współczesnymi trendami umieszczania sztucznej inteligencji w każdym możliwym miejscu. W końcu gdzie indziej wyobrażilibyśmy sobie Zautomatyzowane podajniki amunicji posiadają. Jak wspomina producent, są one dla użytkowników, wielką zaletą jest także ich, więc Amerykanie mogą teraz kupić naboje do swojej broni nawet o drugiej w nocy „będąc wolnym od ograniczeń związanych z godzinami otwarcia sklepów”.

O ile sama idea „wolności” w kupnie amunicji wybrzmiewa początkowo pozytywnie, to. „Wolność” w zakupie amunicji niesie za sobą pewne komplikacje. O ile ogólnie w kupno amunicji jest, to, mimo wszystko. Gdy kasjer widzi, że kupujący, lub w jakiś inny sposób sprawia wrażenie osoby, która nie powinna posiadać amunicji, to. W sytuacji gdy mamy do czynienia z automatem to. Maszyna potrafi oczywiście rozpoznać tożsamość, jednak nie posiada funkcji, która byłaby w stanie zauważyć osobę stwarzającą zagrożenie.

Kolejnym problemem jest to, że sam system rozpoznawania twarzy raczej i często zdarza się, że nie potrafi poprawnie zidentyfikować tożsamości mimo postępowania według instrukcji. Problemy prawne nie przeszkadzają w rozwoju sieci automatów. Lokalni urzędnicy są zadowoleni z wolności, jaką wnoszą nowatorskie maszyny. Mimo tego co najmniej jedno z urządzeń zamontowanych w stanie Alabama i prowadzone jest w jego sprawie tego rozwiązania, która.

CEO firmy American Rounds – Grant Magers jest jednak optymistyczny i mówi, że jego. W rozmowie z Newsweekiem wspomniał, że zapotrzebowanie na podajniki jest coraz większe i obecnie wynosi już w dziewięciu stanach.