13 lipca, 2024

Buksa blisko wielkiego powrotu! Transferowy sukces klubu ekstraklasy

Buksa blisko wielkiego powrotu! Transferowy sukces klubu ekstraklasy

Aleksander Buksa zaczynał swoją karierę w ekstraklasie w wieku 16 lat, a następnie przeniósł się do klubu Serie A – Genoi, kiedy miał 18 lat. Młody piłkarz, mając przed sobą świetlaną przyszłość, szybko zyskał uznanie.

Niestety, droga do sukcesu we włoskim zespole okazała się trudniejsza niż się spodziewano. Buksa został wypożyczony do dwóch belgijskich klubów przed sezonem 2023/2024, a później do austriackiego WSG Tirol. Jednak jego pobyt w Austrii również nie był spektakularny.

W poprzednim sezonie Buksa zagrał w 29 meczach, strzelając zaledwie jednego gola i zaliczając jedną asystę. Po powrocie do Genoi, gdzie ma kontrakt do końca czerwca 2026 roku, 21-latek szuka nowych wyzwań.

Ostatnie wieści donoszą, że Buksa może powrócić do polskiej ligi, konkretnie do Górnika Zabrze. Transakcja ta ma charakter definitywny i jest już w zaawansowanym stadium. Młodszy brat Adama Buksy może stać się piątym letnim wzmocnieniem Górnika Zabrze przed sezonem 2024/2025.

W ostatnim sezonie Górnik Zabrze zajął szóste miejsce w tabeli ekstraklasy, tylko sześć punktów zabrakło mu do miejsca na podium. Obecnie drużyna trenowana przez Jana Urbana rozbudowuje skład o nowych zawodników, takich jak hiszpańscy obrońcy, czeski pomocnik i bramkarz.

Nowy sezon dla Górnika Zabrze rozpocznie się 21 lipca meczem z Lechem Poznań na wyjeździe. Fani i eksperci z niecierpliwością oczekują na debiut Buksy w barwach Górnika.