13 lipca, 2024

Debiutant Probierza – diament w reprezentacji! Zgodna opinia kolegów z drużyny.

Debiutant Probierza - diament w reprezentacji! Zgodna opinia kolegów z drużyny.

Wygrana 2:1 z Turcją na pewno ucieszyła Michała, ale po ostatnim meczu sprawy się skomplikowały z powodu kontuzji. Poza Robertem Lewandowskim i Pawłem Dawidowiczem, urazu doznał w dosyć kuriozalny sposób Karol Świderski. Napastnik naszej reprezentacji skoczył ze szczęścia po strzelonej bramce, a następnie nagle upadł na ziemię i zaczął płakać. Na szczęście w piątek wrócił na treningi, co oznacza, że będzie prawdopodobnie gotowy do gry od początku meczu z Finlandią. Świderski pochwalił kolegę z drużyny, będąc pod wrażeniem jego umiejętności.

Oprócz Turcji, pierwszym meczem towarzyskim reprezentacji Polski przed Euro 2024 był mecz z Ukrainą. Drużyna prowadzona przez Probierza zwyciężyła 3:1, a bardzo dobry mecz rozegrał Kacper Urbański. To był debiut w kadrze tego młodego pomocnika z włoskiej Bolognii. 19-latek szybko zaimponował ekspertom i dziennikarzom swoją świetną techniką i pomysłem na grę.

Ostatnio w rozmowie z Foot Truckiem, która niedługo ukaże się na YouTube, wypowiedział się Karol Świderski na temat debiutanta. Wypożyczony do Hellsau Verona napastnik miał wiele dobrych słów na temat Kacpra Urbańskiego, który być może zagra na mistrzostwach Europy. „Jemu jest łatwiej wejść do kadry niż mnie. Przyjechałem z PAOK, nie znałem chyba nikogo. Kacper gra w Serie A, zna z klubu środowisko, jest dobrym znajomym Piotra Zielińskiego. Poza tym ma trenera, którego znał jeszcze z młodzieżówki” – powiedział Świderski.

„Kacper wszedł do reprezentacji, jak do swojej szatni w klubie, w którym jest codziennie. Jest pewny siebie zarówno na boisku, jak i poza nim. Dobrze, że ma te cechy. To naprawdę olbrzymi talent. Wyjście do kadry narodowej nie jest łatwe. Jest mnóstwo opinii, a Kacper jest bardzo młody jak na nasze standardy” – dodał po chwili.

Podobne zdanie na temat Urbańskiego ma również Krzysztof Piątek. „Bardzo mocno włączył się do zespołu. Miejmy nadzieję, że będzie przyszłością reprezentacji” – podsumował napastnik reprezentacji Polski. „Czy jestem odkryciem? Myślę, że tak można powiedzieć. Szkoda, że nie udało mi się wykorzystać strzału w meczu z Turcją, na pewno bym nie odleciał. Jeśli dostanę więcej minut, to będę potrafił wykorzystać takie okazje” – powiedział.

Mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej Euro 2024: