20 lipca, 2024

Decyzja w sprawie Probierza wywołuje burzliwą reakcję. Nagły atak na Lewandowskiego

Decyzja w sprawie Probierza wywołuje burzliwą reakcję. Nagły atak na Lewandowskiego

Reprezentacja Polski słabo spisała się w dwóch meczach 2024 i straciła już szansę na awans do fazy pucharowej. Pewne jest, że zajmie ostatnie miejsce w grupie i niewykluczone, że z zerowym dorobkiem punktowym.

Mimo to wielu ekspertów twierdzi, że Michał Probierz powinien zostać na stanowisku selekcjonera. I takie samo zdanie wyraził Cezary Kulesza. Jeszcze przed wtorkowym meczem z Francją poinformował, że niezależnie od wyniku ostatniego starcia na Euro, w kolejnych miesiącach to Probierz będzie prowadził kadrę.

„Wierzymy w to, że wspólnie z selekcjonerem i jego sztabem, możemy jeszcze wiele osiągnąć” – powiedział Cezary Kucharski reagując na decyzję ws. Probierza.

Mocny apel do selekcjonera. Chodzi o Lewandowskiego Na decyzję Kuleszy zareagowało już wielu dziennikarzy, kibiców i osób ze świata futbolu. „Nie było tutaj polemiki, „Bez niespodzianki”, „Bardzo dobra decyzja” – komentują.

Głos w sprawie zabrał też Cezary Kucharski, były agent piłkarski Roberta Lewandowskiego. Działacz skorzystał z okazji i po raz kolejny wbił szpilkę napastnikowi FC Barcelony, z którym pozostaje w otwartym konflikcie.

Doradził Probierzowi, co powinien zrobić, by odnieść sukces. Między słowami można wyczytać, że jedną z tych rzeczy jest… odsunięcie Lewandowskiego od składu.

„Aby Michał osiągnął sukces w przyszłości z reprezentacją powinien zmieniać stosunek do RL i wrócić do zasad z poważnej piłki. Za zasługi to się dostaje medale i ordery, a nie miejsce na boisku” – napisał stanowczo na X.

A na tym nie zakończył. Dał też inną radę Probierzowi. „Po drugie wzmocnić swój sztab ludźmi mądrzejszymi od siebie” – dodał.

Kucharski nie szczędzi gorzkich słów pod adresem Lewandowskiego. Tym samym Kucharski po raz kolejny wbił szpilkę Lewandowskiemu.

„Pewnie niewielu zwraca uwagę na takie gesty, ale ja tak! Nie podobało mi się, gdy Lewy wszedł na boisko, a Piotr Zieliński oddał mu opaskę kapitana. W tym, a już zwłaszcza w takim momencie, gdy trzeba dać z wątroby, nie powinno się w ogóle określać hierarchii w drużynie” – pisał.

Kucharski i Lewandowski są skłóceni już od wielu miesięcy. Były agent miał grozić piłkarzowi, że ujawni informacje o jego domniemanych oszustwach podatkowych. Za milczenie oczekiwał aż 20 mln euro. Kapitan Biało-Czerwonych oskarżył go o szantaż i przedstawił nagranie ich rozmowy, w której miały paść wspomniane groźby. Proces w tej sprawie ruszył w lutym 2023 roku i trwa do dzisiaj.