20 lipca, 2024

Jaka jest kondycja zdrowotna Rybakiny? Raport prosto z kortów Roland Garros

Jaka jest kondycja zdrowotna Rybakiny? Raport prosto z kortów Roland Garros

Rybakina, czwarta zawodniczka rankingu WTA, ma wspaniały sezon, notując już 33. wygraną na 38 rozegranych meczów. Obok Igi Świątek i Aryny Sabalenki, Rybakina jest główną faworytką trwającego French Open w Paryżu.

Dziennikarze z całego świata chcieliby tworzyć ciekawe materiały na temat tej światowej gwiazdy. Niemniej jednak, sama Rybakina narzekała na pytania podczas konferencji prasowych, wymieniając, że są zbyt powtarzalne i odpowiadając połówkami lub wcale.

Podczas swojego meczu w trzeciej rundzie, Rybakina nie pojawiła się w biurze prasowym, ponieważ nikt z kilkuset pracujących dziennikarzy nie złożył wniosku o spotkanie z nią.

Po meczu w trzeciej rundzie French Open, na konferencję Rybakiny przybyło około 30 dziennikarzy. Jednakże samo spotkanie trwało jedynie siedem minut i niekoniecznie z tego powstają materiały wartościowe dziennikarsko.

Memoriał z meczu z Sereną ożywił Rybakinę

Rybakina odpowiadała na kilka pytań podczas konferencji, jednak z każdym pytaniem wykazywała coraz mniejsze zainteresowanie. Momentem, który ją ożywił, był wspomniany mecz z Sereną Williams, w którym zwyciężyła. To spotkanie miało miejsce podczas Roland Garros w 2021 roku. Następnie Anastasija Pawluczenkową, z którą później przegrała. Występ Kazaszki we French Open w 2021 roku jest jej najlepszym jak dotąd w Paryżu.

W latach poprzednich jej wyniki były mniej satysfakcjonujące, w 2019 i 2020 roku odpadała odpowiednio w pierwszej i drugiej rundzie. Natomiast w innych turniejach wielkoszlemowych osiągała lepsze rezultaty. Rybakina jest mistrzynią Wimbledonu (2022) i finalistką Australian Open (2023).

Rybakina porusza temat zdrowia

Rybakina głosi, że może grać dobrze na każdej nawierzchni, jednak zdrowie jest kluczowe dla jej gry. Z powodu problemów zdrowotnych nie pojawiła się niedawno na turnieju w Madrycie. Między Madrytem a Paryżem miała 26 dni przerwy bez meczu.

Pytana o swoje zdrowie, Kazaszka odpowiedziała, że czuje się już w pełni zdrowa, mimo zmagań ze snem i innymi problemami. Rybakina zrezygnowała w tym sezonie z udziału w Rzymie i Indian Wells z powodu różnych kłopotów zdrowotnych.

Chociaż niektóre pytania dotyczące zdrowia Rybakiny były zasadne i ciekawe, sama zawodniczka nie rozwinęła tego tematu. Mimo to, zdrowie Rybakiny stało się tematem przewodnim konferencji prasowej.

Rywalka w czwartej rundzie

W czwartej rundzie Roland Garros Rybakina zmierzy się z Elina Switoliną albo Ana Bogdan.