20 lipca, 2024

Następny przeciwnik Hurkacza zrezygnował z udziału w igrzyskach! „Zaskakująca decyzja”

Następny przeciwnik Hurkacza zrezygnował z udziału w igrzyskach! "Zaskakująca decyzja"

W dniach 27 lipca – 4 sierpnia tenisiści i tenisistki będą rywalizować o medale podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. W 2021 r. w Tokio złote medale w singlu zdobywali Alexander Zverev (4. ATP) oraz Belinda Bencić (92. WTA). Teraz jest już pewne, że kilku gwiazd zabraknie na kortach ziemnych w Paryżu. W tym gronie jest m.in. Aryna Sabalenka (3. WTA) czy Ons Jabeur (10. WTA).

Powód? Zadbanie o kwestie zdrowotne, bo tak szybka zmiana nawierzchni po Wimbledonie mogłaby wpłynąć na postawę w drugiej części sezonu. „Wymagana adaptacja organizmu może być niebezpieczna dla moich kolan i stanowić zagrożenie dla drugiej części sezonu. Uwielbiam reprezentować mój kraj, ale muszę słuchać swojego ciała” – tłumaczyła Jabeur, publikując krótki wpis w mediach społecznościowych w połowie czerwca br.

Teraz okazuje się, że jeden z tenisistów dołączył do grona nieobecnych w trakcie igrzysk. Jeden z rywali Hurkacza wycofuje się z igrzysk. „Radykalna zmiana nawierzchni” Okazuje się, że podczas igrzysk olimpijskich nie zobaczymy jednego z hiszpańskich tenisistów. Chodzi o Alejandro Davidovicha Fokinę (36. ATP), który zmaga się z urazem dolnej części pleców i przez niego nie był w stanie wziąć udziału w tegorocznym Wimbledonie. O decyzji Fokiny poinformowała Hiszpańska Federacja Tenisowa (RFET).

Wcześniej z gry w igrzyskach w singlu zrezygnował Pablo Carreno Busta (799. ATP), któremu zostaną zmagania w deblu z Marcelem Granollersem. „Fokina wyjaśnił, że jego zespół fizjoterapeutów zalecił mu, by nie stawiał czoła radykalnej zmianie nawierzchni, co byłby zmuszony zrobić, gdyby miał wziąć udział w igrzyskach” – czytamy w oświadczeniu federacji.

  • Tydzień po igrzyskach Fokina będzie grał w turnieju ATP 1000 w Toronto, gdzie będzie musiał bronić 360 punktów.
  • Miejsce Fokiny w hiszpańskiej kadrze zajął Jaume Munar (63. ATP), który pierwotnie był na liście rezerwowej. W pierwszej części sezonu Munar zagrał w finale Challengera w Aix-en-Provence, a także dotarł do ćwierćfinałów turniejów ATP 250 w Cordobie i Santiago. To będzie jego debiut na igrzyskach.

Tym samym po tych zmianach hiszpańską męską kadrę w rozgrywkach singlowych stworzy Carlos Alcaraz (3. ATP), Rafael Nadal (265. ATP), Pedro Martinez Portero (49. ATP) oraz Jaume Munar. Wśród pań udział w igrzyskach wezmą Sara Sorribes Tormo (55. WTA) oraz Cristina Bucsa (64. WTA).