20 lipca, 2024

Reakcja Bonieka na specjalną mszę za polską reprezentację: „To niespodzianka, ale bardzo miłe gesty”

Reakcja Bonieka na specjalną mszę za polską reprezentację: "To niespodzianka, ale bardzo miłe gesty"

Reprezentacja Polski trafiła do wymagającej grupy, w której zmierzy się z Holandią, Austrią i Francją. Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji na Euro 2024 Biało-Czerwoni otrzymali ogromny cios, bo Robert Lewandowski naderwał mięsień dwugłowy uda w trakcie spotkania z Turcją (2:1) na Stadionie Narodowym. W związku z tym jego występ przeciwko Holandii jest wykluczony.

Zbigniew Boniek zareagował na mszę w intencji polskiej kadry. Polska skazywana jest na porażkę w meczu z Holandią, ale, cytując klasyka: „jak trwoga, to do Boga!”. Z takiego założenia wyszedł Cezary Kulesza. – Zaraz jedziemy do kościoła, żeby pomodlić się za naszą reprezentację. Cały zarząd, komisja rewizyjna i sponsorzy – wyznał Kulesza w programie „Euro Insajder prosto z Hamburga!” na kanale Meczyki.pl.

Na te wieści błyskawicznie zareagował Zbigniew Boniek. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej za pośrednictwem mediów społecznościowych zacytował profil Meczyki.pl. – Słuchaj Jezu jak Cię błaga lud, Słuchaj, słuchaj uczyń z nami cud….. – napisał Boniek na portalu X. Dodał też dwa emotikony przedstawiające znak kciuka w górę.

Ostatecznie, – [Jacek Bystron – przyp. red] od razu przeprosił wszystkich wiernych i poinformował, że na mszy ostatecznie zabrakło prezesa Cezarego Kuleszy i innych przedstawicieli z PZPN, których zatrzymały obowiązki narzucone przez UEFA – Mecz Polska – Holandia w ramach fazy grupowej Euro 2024 odbędzie się w niedzielę 16 czerwca na Volksparkstadion w Hamburgu. Pierwszy gwizdek wybrzmi o godzinie 15:00.

Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo oraz aktualnego wyniku na naszej stronie internetowej Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.