20 lipca, 2024

Szejkowie zaskoczyli Ronaldo wyjątkowym prezentem. Transferowy sukces wart 100 milionów

Szejkowie zaskoczyli Ronaldo wyjątkowym prezentem. Transferowy sukces wart 100 milionów

Za 11 dni rozpoczną się mistrzostwa Europy. W drużynie Portugalii znowu będziemy mieli okazję oglądać 39-letniego Cristiano Ronaldo. Nic dziwnego, że Roberto Martinez zdecydował się na kolejne powołanie dla legendarnego piłkarza.

W końcu w tym sezonie w barwach Al-Nassr Ronaldo rozegrał 45 mecze, w których zdobył aż 44 bramki i zanotował 13 asyst. Przy okazji ustanowił nowy rekord Saudi Professional League w liczbie strzelonych goli w sezonie. Ronaldo ściągnie do Al-Nassr kolegę z Realu Madryt?

Saudyjczycy są gotowi zapłacić miliony. Mimo to w niedawno zakończonym sezonie Al-Nassr nie zdobyło żadnego tytułu. W lidze lepsze okazało się Al-Hilal, które uzbierało aż 96 punktów. Ostatnią szansą na zgarnięcie trofeum dla klubu Ronaldo był Pucharu Króla Arabii. Tam Al-Nassr także poniósł porażkę z, jakże inaczej, Al-Hilal.

Triumfator został wyłoniony po rzutach karnych, w których lepsi okazali się mistrzowie Arabii Saudyjskiej. Cristiano Ronaldo doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jego zespół potrzebuje wzmocnień. A takim niewątpliwie byłoby ściągnięcie Casemiro.

Ostatnio portal CaughtOffside poinformował, że Al-Nassr jest w stanie zapłacić za Brazylijczyka od 90 do aż 100 milionów euro! Ponocie był pomocnik stał się głównym priorytetem dla Saudyjczyków, a sam piłkarz również przychylnie patrzy na egzotyczną przeprowadzkę.

Przygoda Casemiro w Anglii okazała się kompletnie nieudana. Co prawda w ciągu dwóch sezonów rozegrał w barwach ekipy z Old Trafford 83 mecze, strzelając 12 bramek i notując dziewięć asyst, jednak jednocześnie opuścił wiele spotkań.

W tym czasie cały Manchester United wyglądał bardzo kiepsko. W angielskim zespole występuje również były obrońca Realu – Raphael Varane – ale jemu również niezbyt dobrze poszło na Wyspach. Do tego doszła lekka nadwaga, z którą zmagał się Brazylijczyk. To sprawia, że transfer Casemiro do Al-Nassr w nadchodzącym okienku jest całkiem prawdopodobny.

32-latek rozgląda się za nowym pracodawcą. Co więcej, hiszpańska „Marca” uzupełnia, że Cristiano Ronaldo osobiście namawia go do przenosin. Jego kontrakt z United wygasa 30 czerwca 2026 roku. Obaj piłkarze wspólnie aż czterokrotnie sięgali po puchar Ligi Mistrzów w barwach Realu Madryt.