20 lipca, 2024

Anna Abramowicz wypowiedziała się na temat przyszłości Igi Świątek: „Jestem ciekawa, co przyniesie przyszłość”

Anna Abramowicz wypowiedziała się na temat przyszłości Igi Świątek: "Jestem ciekawa, co przyniesie przyszłość"

Iga Świątek „królową Paryża”. Polka triumfowała na kortach Rolanda Garrosa w pandemicznym sezonie 2020, a także w 2022 i 2023 roku. W tym sezonie dorzuciła czwarte zwycięstwo i potwierdziła, że nie ma sobie równych.

Daria Abramowicz o najtrudniejszym momencie turnieju

Niewiele brakowało, a Igi Świątek mogłoby już dawno na paryskim turnieju nie być. W drugiej rundzie broniła piłki meczowe przeciwko Naomi Osace. Do tego spotkania wróciła m.in. psycholożka liderki rankingu WTA Daria Abramowicz. – Jestem bardzo dumna, po drugiej rundzie mogło nas już nie być i mogliśmy myśleć o sezonie na trawie – mówiła w rozmowie z TVN-em.

Praca Świątek z Abramowicz

Jak na co dzień wygląda praca Świątek z Abramowicz? – Przeformułowanie myśli i emocji. Wyciągamy wnioski i robimy, aby one pomagały. Postrzegamy wszystko jako szansę, a nie obowiązek. Często przyznaje się zawodniczkom trofea przed turniejem czy w trakcie – przyznała.

Czy Iga Świątek jest już nasyceniem? Co zrobić, aby w sporcie czy życiu znaleźć motywację do pracy? – Trzeba pamiętać dlaczego się zaczęło. To jest duże wzmocnienie. Iga nie jest zawodniczką kompletną, ma jeszcze tyle do zrobienia i to wszystko może dawać napęd – wyjawiła. I dodała: – Cokolwiek wydarzy się w przyszłości, to nikt Idze i nam tego nie zabierze.

Słowa psycholożki o świętowaniu

– Oczywiście. My zawsze staramy się znajdować czas i przestrzeń. Znajdziemy czas, aby poświęcić – zakończyła psycholożka zapytana o świętowanie.