20 lipca, 2024

Czym zaskoczył nas niemiecki fan na temat Polski? „Współczuję”

Czym zaskoczył nas niemiecki fan na temat Polski? "Współczuję"

Nawet po ostatnim meczu grupowym Polski na Euro 2020, kibicom z innych krajów trudno było zapamiętać występ reprezentacji Polski. Inne drużyny, takie jak Gruzja, Rumunia, Ukraina czy Austria, zaskoczyły pozytywnie swoimi występami. Niemcy z kolei zaczęli wierzyć w możliwość zdobycia mistrzostwa Europy.

Przed turniejem wiele było obaw co do kadry niemieckiej, ale po fazie grupowej entuzjazm wśród kibiców był ogromny. Większość zapytanych wymienia Niemcy jako swojego faworyta. Zespoły takie jak Szkocja mogą dowodzić o sile niemieckiej drużyny i celowym ataku, jakim potrafią wrzucić rywali w kłopoty. Zawodnicy tak jak Jamal Musiala i Florian Wirtz potrafią zmienić oblicze meczu jednym zagraniem, co jest bardzo istotne w kluczowych spotkaniach.

Selekcjoner Niemiec zdołał odmienić zespół i wprowadzić nowe oblicze drużyny. Styl gry, jaki prezentują, zaskakuje pozytywnie. W oczach kibiców Niemiec wiarę w zespół tchnął właśnie trener, który potrafił odmienić zespół w krótkim czasie i przygotować go na mistrzostwa Europy.

Kiedy mowa o reprezentacji Polski, kibice z innych krajów często ograniczają się do stwierdzenia, że to „drużyna Lewandowskiego”. Nawet pomimo zdolności innych piłkarzy, Polska jest kojarzona głównie z kapitanem reprezentacji.

Ostatni mecz Polski na Euro 2020 z Francją wzbudza duże emocje. Niemcy natomiast już są pewni miejsca w 1/8 finału i z niecierpliwością wyczekują na poznaniu swojego przeciwnika, który będzie drugą drużyną z grupy C.