20 lipca, 2024

Nawałka zdecydowanie wypowiada się na temat kontuzji Lewandowskiego. „To niemożliwe”

Nawałka zdecydowanie wypowiada się na temat kontuzji Lewandowskiego. "To niemożliwe"

Rewelacyjnie nie wygląda sytuacja Roberta Lewandowskiego po poniedziałkowym meczu towarzyskim z Turcją (2:1). Polski napastnik opuścił boisko w 32. minucie po tym jak odczuł ukłucie w mięśniu dwugłowym. Co gorsza, kontuzja okazała się na tyle poważna, że zabraknie go w pierwszym spotkaniu Euro 2024 przeciwko Holandii.

Zdaniem sztabu reprezentacji Polski, nie ma pewności czy Lewandowski zdąży wykurować się na drugi mecz fazy grupowej z Austrią. Uraz tego kalibru zmusi selekcjonera Michala Probierza nie tylko do zmian personalnych, ale również taktycznych.

Wcześniej zawsze reprezentacja Polski wychodziła na boisko z dwoma napastnikami w składzie, lecz z kontuzją Lewandowskiego, Arkadiuszem Milikiem oraz niepewną dyspozycją Karola Świderskiego, ta opcja staje się mało realna.

Wydaje się, że w starciu z Holandią Polacy zagrają w formacji przypominającej debiut Probierza na Wyspach Owczych. Wtedy jedynego napastnika – Milika – wspierali dwaj ofensywni pomocnicy, a mianowicie Piotr Zieliński oraz Sebastian Szymański.

Adam Nawałka, były selekcjoner, udzielił wywiadu portalowi sportowefakty.wp.pl, gdzie wypowiedział się na temat wpływu kontuzji Lewandowskiego na reprezentację Polski.

Według Nawałki, uraz Roberta to fatalne wieści zarówno dla drużyny, jak i dla samego zawodnika. Kontuzje niestety są integralną częścią futbolu, ale teraz priorytetem jest zdrowie samego Lewandowskiego.

Adam Nawałka podkreślił, jak ważny jest Robert dla kadry narodowej i jak bardzo zależy mu na drużynie. Jego zastąpienie w zespole jest niemożliwe, ale reprezentacja musi wciąż działać. Bez niego model gry ulegnie zmianie, gdyż tworzy on przestrzeń dla innych zawodników.

Zadaniem sztabu jest przygotowanie się na różne scenariusze i dostosowanie się do nowych warunków kadrowych oraz taktycznych w obliczu absencji Lewandowskiego.

Mecz Holandia – Polska odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00 w Hamburgu. Relację na żywo można śledzić na Sport.pl.