13 lipca, 2024

Politycy wyrażają dezaprobatę wobec współpracy Horały z Matysiak. „Absolutnie niedopuszczalne zachowanie”

Politycy wyrażają dezaprobatę wobec współpracy Horały z Matysiak. „Absolutnie niedopuszczalne zachowanie”

Wieści dotyczące zawieszenia Pauliny Matysiak jako wiceprzewodniczącej Komisji Sejmowej budzi wiele emocji. Wicepremier Krzysztof Gawkowski zarzucił jej współpracę z członkami PiS, co wywołało burzliwe dyskusje w sieci.

W tej sprawie zabrała głos minister ds. równości, Katarzyna Kotula, negatywnie komentując decyzję o współpracy z PiS. Natomiast poseł Mariusz Kałużny z Prawa i Sprawiedliwości orzekł, że Lewica tonie w zawistności i ideologii, atakując Matysiak za jej działania.

Również Sławomir Mentzen wyraził swoje zdanie na ten temat, określając współpracę Matysiak z Horałą jako „patologię”. Poseł z Konfederacji podkreślił zaś, że wielkie projekty infrastrukturalne powinny przekraczać podziały partyjne.

Z kolei Adam Andruszkiewicz z PiS uznał, że współpraca wywołuje kontrowersje, zwracając uwagę na fakt, że sympatycy prawicy jej nie aprobuje, a Roman Giertych z Koalicji Obywatelskiej ciekawy jest reakcji wyborców, którzy oddali swoje głosy na Lewicę dla odsunięcia PiS od władzy.

Sebastian Kaleta z Suwerennej Polski ostro skrytykował działania Matysiak, uznając je za reakcję na obecną koalicję rządzącą. Organizacja narodowo-radykalna ONR zaskakująco popiera współpracę obu polityków, co zostało zauważone przez Macieja Gdulę z Lewicy.