13 lipca, 2024

Shaquille O’Neal chce dołączyć do ekskluzywnego klubu Polaka. Jest pod wrażeniem jego umiejętności.

Shaquille O'Neal chce dołączyć do ekskluzywnego klubu Polaka. Jest pod wrażeniem jego umiejętności.

Shaquille O’Neal to niekwestionowana legenda, czterokrotny mistrz świata (1994) i olimpijski (1996). Po zakończeniu bogatej kariery nie narzeka na nudę, pracuje jako ekspert telewizyjny, działa także w gastronomii czy muzyce (jako DJ Diesel), uzyskał nawet tytuł naukowy doktora. Shaquille O’Neal chce zainwestować w klub Premier League. „Kocha brytyjski futbol”.

Według informacji „The Sun” O’Neal planuje zainwestować w znany klub piłkarski. Chodzi o występujący w Premier League West Ham, gdzie gra Łukasz Fabiański. „Zaraził się wirusem 'Młotów’ (przydomek West Hamu – red.) po obejrzeniu meczu w zeszłym sezonie i oświadczył, że jest zainteresowany zostaniem udziałowcem” – przekazał brytyjski dziennik, który ujawnił nieco więcej informacji dotyczących tej transakcji. „Shaq” kocha brytyjski futbol i mówił o zainwestowaniu w klub poważnych pieniędzy. Poszedł na mecz pod koniec sezonu i bardzo mu się podobało. Wiele zależy od tego, czy będzie miał odpowiednie finanse. Jest naprawdę zainteresowany tym, jaką umowę może zawrzeć – przekazał anonimowy informator „The Sun”.

Shaquille O’Neal może zostać udziałowcem West Hamu United. „Fani będą zachwyceni”. Obecnie West Ham ma czterech głównych inwestorów. David Sullivan posiada 38,8 proc. udziałów, czeski biznesmen Daniel Kretinsky 27 proc., Vanessa Gold 25,1 proc., a Albert „Tripp” Smith 8 proc. I to z nimi będzie negocjował O’Neal. „Fani prawdopodobnie będą zachwyceni tą inwestycją po stracie 18,3 mln funtów w sezonie 2022/23” – podkreślił brytyjski dziennik.

West Ham ostatnie rozgrywki zakończył na dziewiątym miejscu w Premier League i nie zakwalifikował się do europejskich pucharów, w których występował w trzech z ostatnich sezonów. W rozgrywkach 2022/23 udało mu się nawet wygrać Ligę Konferencji Europy.