20 lipca, 2024

Przełomowa informacja z Turcji: Buksa gotowy zmienić klub przed Euro! Czy to będzie transferowy hit?

Przełomowa informacja z Turcji: Buksa gotowy zmienić klub przed Euro! Czy to będzie transferowy hit?

Adam Buksa po bardzo udanym pobycie w Stanach Zjednoczonych wrócił w lipcu 2022 roku do Europy i podpisał kontrakt z RC Lens. Choć oczekiwania były duże, to przegrał rywalizacje w składzie, a ponadto miał duże problemy zdrowotne.

Podjęto zatem decyzję o wypożyczeniu go do tureckiego Antalyasporu, gdzie odbudował się i znów zaczął wzbudzać spore zainteresowanie. Sezon zakończył przecież na szóstej pozycji w klasyfikacji strzelców Super Lig z dorobkiem 16 trafień.

Adam Buksa może zostać w Turcji. Jeden z gigantów złożył ofertę Bardzo dobra forma zaowocowała tym, że selekcjoner Michał Probierz powołał go na zgrupowanie przed Euro 2024.

Nie było wówczas pewne, czy 27-latek znajdzie się w ostatecznej kadrze, ale Arkadiusza Milika potwierdziła jego wyjazd do Niemiec. Aktualnie przebywa w Hanowerze, gdzie wspólnie z pozostałymi reprezentantami przygotowuje się do spotkania z .

Mimo to trwają burzliwe rozmowy na temat jego potencjalnego transferu. Od dłuższego czasu wiadomo było, że Buksa nie zostanie w Antalyasporze, który nie ma pieniędzy, by go wykupić.

  • Trabzonspor to siedmiokrotny mistrz Turcji
  • ktory ma w dorobku też dziewięć krajowych pucharów oraz tyle samo superpucharów
  • Poprzednie rozgrywki zakończył na trzecim miejscu w tabeli, które gwarantuje mu udział w kwalifikacjach do Ligi Europy

Jeśli Polak faktycznie zdecydowałby się na taki ruch, to jego konkurentami w ataku byliby: Umut Bozok, Taxiarchis Fountas czy… były piłkarz Warty Poznań Enis Destan. Nie wiadomo też co z najlepszym strzelcem ubiegłego sezonu Paulem Onuachu, którego wypożyczenie z Southampton wygasa z końcem czerwca.

Buksa faworytem do gry z Holandią. „Lepiej utrzyma się przy piłce” Buksa jest faworytem do rozpoczęcia niedzielnego starcia z Holandią w podstawowym składzie, natomiast wciąż rywalizuje o nie z Krzysztofem Piątkiem.

– Buksa wygląda na zawodnika, który lepiej utrzyma się przy piłce. natomiast sprawdzi się w kontratakach – . Kontuzjowany jest przecież , a występ Karola stoi pod znakiem zapytania, dlatego nie można wykluczyć, że Probierz będzie miał do dyspozycji tylko dwóch snajperów.

Spotkanie Polska – Holandia odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godz. 15:00.