20 lipca, 2024

Przewidywana przyszłość Sabalenki przed Wimbledonem została wyjaśniona w emocjonującym wideo – wszystko, co musisz wiedzieć

Przewidywana przyszłość Sabalenki przed Wimbledonem została wyjaśniona w emocjonującym wideo - wszystko, co musisz wiedzieć

Aryna Sabalenka (3. WTA) znalazła się w gronie głównych faworytek do wygrania Rolanda Garrosa, jednak rywalizację skończyła już na ćwierćfinale. Białorusinka stoczyła ponad dwugodzinny pojedynek z Mirrą Andrejewą (23. WTA) i przegrała 7(5):6, 4:6, 4:6. Od początku spotkania zmagała się z problemami zdrowotnymi. Te nie opuściły jej również w kolejnym turnieju.

Białorusinka w ćwierćfinale rozgrywek WTA w Berlinie zmierzyła się z Anną Kalinską (24. WTA). Panie spędziły na korcie zaledwie 33 minuty, po czym Sabalenka poddała spotkanie z powodu kłopotów z barkiem. Powoli nadchodzi Wimbledon i wielu fanów zastanawiało się, jak poważny jest uraz i czy tenisistka weźmie udział w tych zawodach.

Oficjalny profil tego turnieju przyszedł z odpowiedzią. Organizatorzy opublikowali wideo z Sabalenką w roli głównej, na którym widać, jak zawodniczka się uśmiecha i nie wydaje się, aby zmagała się z bólem.

Iga Świątek (1. WTA) w odróżnieniu od Sabalenki zrobiła sobie dłuższą przerwę po wykańczającym Rolandzie Garrosie i zrezygnowała z udziału w turnieju WTA w Berlinie. Do Wimbledonu podejdzie bez rozegranego meczu na trawie w tym sezonie.

Portal tennis365.com stwierdził, że rezygnacja z zawodów w Niemczech była dobrą decyzją, biorąc pod uwagę uraz Sabalenki oraz wcześniejsze problemy Jeleny Rybakiny (4. WTA). „Po wydarzeniach w Berlinie mogło to być błogosławieństwem w nieszczęściu” – czytamy.

Wimbledon rozpocznie się już 1 lipca. Tytułu będzie bronić Marketa Vondrousova (6. WTA). Najlepszym wynikiem Sabalenki jest półfinał. Iga Świątek natomiast najdalej zaszła do ćwierćfinału.