13 lipca, 2024

Wieczysta Kraków znów zadziwia! Kolejny gwiazdor dołącza ze szczytowej ligi piłkarskiej

Wieczysta Kraków znów zadziwia! Kolejny gwiazdor dołącza ze szczytowej ligi piłkarskiej

Skład drużyny piłkarskiej Wieczysta Kraków na kolejny sezon II ligi zapełnia coraz więcej nowych zawodników. Do zespołu dołączyli między innymi Michał Koj, Michał Feliks, Chuma, Lisandro Semedo, Oskar Mielcarz oraz Daniel Mikołajewski i Dani Sandoval. Ostatnio do klubu dołączył także Antoni Mikułko z Lechii Gdańsk.

Wieczysta Kraków ogłosiła w poniedziałek pozyskanie kolejnego zawodnika. Bartosz Brzęk, 18-letni boczny obrońca, został wypożyczony z Lechii Gdańsk do końca sezonu 2024/25. Jednocześnie przedłużył kontrakt z Lechią do czerwca 2026 roku. W poprzednim sezonie Brzęk wystąpił sześć razy w pierwszej lidze, ale po awansie Lechii do Ekstraklasy szanse na grę byłyby dla niego ograniczone. Dlatego decyzja o wypożyczeniu była naturalnym krokiem. Dla Wieczystej to kolejne wzmocnienie przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Wieczysta rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu II ligi 24 czerwca. W trakcie okresu przygotowawczego planowane są między innymi sparingi z ŁKS-em Łódź, Siarką Tarnobrzeg i Górnikiem Łęczna. Ponadto zespół spędzi tydzień na obozie w Arłamowie. Rywalizacja w II lidze rozpocznie się w weekend 20-21 lipca, a pierwszym przeciwnikiem Wieczystej będzie Resovia Rzeszów.