13 lipca, 2024

Jarosław Kaczyński uczcił swoje urodziny w Krakowie. Uroczysta msza w katedrze na Wawelu.

Jarosław Kaczyński uczcił swoje urodziny w Krakowie. Uroczysta msza w katedrze na Wawelu.

Znacząca rocznica dla Jarosława Kaczyńskiego

Dnia 18 czerwca Jarosław Kaczyński świętował swoje 75. urodziny. Z tej okazji lider partii Prawo i Sprawiedliwość udał się do Krakowa, gdzie wziął udział w mszy świętej odprawionej w katedrze wawelskiej. Podczas nabożeństwa, które miało szczególną intencję dla Jarosława oraz zmarłych braci Lecha i Marii Kaczyńskich, przewodniczył proboszcz parafii archikatedralnej na Wawelu, ks. Paweł Baran.

Świętowanie na Wawelu

Jarosław Kaczyński i jego brat Lech urodzili się w Warszawie w 1949 roku. Tego dnia, obchodzili swoje 75. urodziny, dlatego też prezes PiS postanowił uczcić tę okazję w Krakowie, biorąc udział w uroczystej mszy świętej odprawionej w katedrze wawelskiej. Nabożeństwo miało charakter szczególny, upamiętniając pamięć zmarłych braci oraz ich matki Marii, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

Rocznica urodzin braci Kaczyńskich

Msza, która odbyła się na Wawelu, została poprowadzona przez ks. Pawła Barana, zaś kazanie wygłosił ks. Łukasz Michalczewski, będący rzecznikiem prasowym archidiecezji krakowskiej. Ważną aluzją był fakt, że rocznica urodzin braci Kaczyńskich pokryła się z miesięcznicą pogrzebu pary prezydenckiej na Wawelu, dodając uroczystości dodatkowego wymiaru.

Uroczystość na Wawelu

Uroczystość odbyła się przy otwartych drzwiach, a wśród głównych gości obecni byli najważniejsi politycy partii Prawo i Sprawiedliwość. Wśród nich znalazł się m.in. były premier Mateusz Morawiecki. Nie zabrakło też drobnych demonstracji, gdzie przed katedrą zgromadzili się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy partii Prawo i Sprawiedliwość.