20 lipca, 2024

Kierowca bmw pod wpływem alkoholu potrącił grupę dzieci koło Warszawy. Wstrząsająca tragedia.

Kierowca bmw pod wpływem alkoholu potrącił grupę dzieci koło Warszawy. Wstrząsająca tragedia.

26-letni mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu, kierując samochodem marki BMW, doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku na ulicy Kosmowskiej w Borzęcinie Dużym, niedaleko Warszawy. Grupa dzieci jadących na rowerach została potrącona, w wyniku czego dwóch 12-latków zostało poważnie poszkodowanych.

Z informacji policji wynika, że kierowca stracił kontrolę nad pojazdem podczas manewru wyprzedzania i uderzył w rowerzystów znajdujących się na chodniku. Przejeżdżający obok bmw samochód nie mógł zahamować w odpowiednim czasie, co spowodowało tragedię.

Jeden z chłopców zmarł na miejscu zdarzenia, natomiast drugi, w ciężkim stanie, został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Kierowca pojazdu miał w wydychanym powietrzu niemal trzy promile alkoholu, co wskazuje na stan nietrzeźwości.

Na miejscu wypadku występują trudności w ruchu, a funkcjonariusze policji prowadzą czynności pod nadzorem prokuratora. Ulica Kosmowska została całkowicie zablokowana w związku z prowadzonym śledztwem.