13 lipca, 2024

Konflikt Sławomira Nitrasa z europosłem z PiS. „Musisz pamiętać, że kłamiesz jak bura…”

Konflikt Sławomira Nitrasa z europosłem z PiS. "Musisz pamiętać, że kłamiesz jak bura..."

Sławomir Nitras oskarżył Joachima Brudzińskiego o powiązania z zatrzymanym rektorem Wyzszej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie.

6 czerwca funkcjonariusze CBA zatrzymali rektorów trzech uczelni, którzy usłyszeli zarzuty przekupstwa i płatnej protekcji czynnej. Brudziński odpowiedział Nitrasowi, stwierdzając, że ten „łże jak bura s***”. W odpowiedzi usłyszał, że „wydoił i zostawił na granicy bankructwa” Grupę Azoty.

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Onetu.

6 czerwca funkcjonariusze CBA zatrzymali Andrzeja K., byłego rektora Akademii Polonijnej w Częstochowie, Waldemara U., rektora Wyzszej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie oraz Marka W., rektora Wyzszej Szkoły Kadr Menadżerskich w Koninie.

CBA zatrzymało rektorów. Nitras wbił szpilkę Brudzińskiemu. Trójkę zatrzymanych została doprowadzona do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Rektorzy usłyszeli zarzuty przekupstwa (art. 229 Kodeksu karnego) oraz płatnej protekcji czynnej (art. 230a Kodeksu karnego).

Afera w Collegium Humanum zbiera kolejne żniwa

CBA zatrzymało trzy osoby. Na doniesienia o zatrzymaniach zareagował minister sportu Sławomir Nitras. „Zatrzymany przez CBA rektor wyższej szkoły w Szczecinie to przez osiem lat najważniejszy 'komentator polityczny’ pisowskiego Radia Szczecin. Promowany przez Duklanowskiego i Brudzińskiego. Warto to wiedzieć” — napisał na portalu X.

Brudziński odpowiedział. Nitras nie pozostał dłużny. Na wpis Nitrasa po kilkunastu godzinach zareagował sam Brudziński. „Warto wiedzieć, że łżesz jak bura s***” — zaczął europoseł PiS, dodając, że „w życiu intencjonalnie nie rozmawiał z człowiekiem, o którym napisał Nitras. „Mogłem go spotkać jako rektora tak samo, jak spotykali go posłowie i radni PO przy różnego rodzaju uroczystościach” — dodał.

Collegium Humanum to wierzchołek góry lodowej. Następni rektorzy w areszcie. „Mówienie i pisanie przez ciebie, że byłem jego 'promotorem’ ma tyle samo wspólnego z prawdą, co stwierdzenie, że twój przyjaciel Sławomir Nowak to niewinna i czysta lelilja [lilia — red.]” — dodał Brudziński, nawiązując do zarzutów ciążących na byłym ministrze w rządzie Donalda Tuska. „Grupę Azoty Joachim Brudziński wydoił i zostawił na granicy bankructwa. A 'rektor’, którego promował, siedzi w areszcie. Pana Graba też nie znasz?” — odpowiedział Nitras, dołączając do wpisu link do strony Grupy Azoty.

W zamieszczonym artykule poinformowano o nawiązaniu współpracy pomiędzy grupą a Akademią Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie. Na stronie zostały przytoczone m.in. wypowiedzi zatrzymanego przez CBA rektora Waldemara U. Nitras już wcześniej wypominał Burdzińskiemu, że za rządów Zjednoczonej Prawicy w Grupie Azoty pracowało wielu jego kolegów. Jednym z zatrudnionych był wówczas Mariusz Grab, który pełnił funkcję zarządu od kwietnia 2021 do lutego tego roku.