20 lipca, 2024

Odkryto system zabezpieczeń broniący największej rezydencji Putina

Odkryto system zabezpieczeń broniący największej rezydencji Putina

Atesz to ukraińsko-tatarski ruch oporu działający w Rosji, a także na Krymie i innych terytoriach Ukrainy pod rosyjską okupacją. Dzięki bohaterskiej pracy jego działaczy udało się wykryć i zniszczyć wiele strategicznych dla Kremla , zarówno na terytorium Rosji, jak i Krymie.

Tym razem władze Atesz ogłosiły, że udało się wykryć jeden z systemów obrony powietrznej, który chroni nad Morzem Czarnym. Okazuje się, że mamy tu do czynienia ze słynnym systemem Pancyr-S1. Te systemy chronią wiele bardzo ważnych obiektów w Moskwie. Pałac Putina w Soczi chroni system obrony Pancyr-S1 Analitycy sądzą, że Siły Zbrojne Ukrainy bardzo szybko zrobią użytek z tych cennych informacji.

Możemy spodziewać się próby. Platformą dla systemu Pancyr-S1 jest ciężarówka 8×8 KAMAZ-6560 z 400-konnym silnikiem diesla, pozwalająca na jazdę po drodze z prędkością 90 km/h, a jego głównym uzbrojeniem 12 kierowanych pocisków ziemia-powietrze 57E6 i 57E6-E.

Jak podaje portal ArmyRecognition, służą one głównie do niszczenia: pocisków manewrujących na dystansie 12 km i wysokości 6 km oraz szybkich pocisków powietrze-ziemia na dystansie 7 km i wysokości 6 km.

Czym jest i co potrafi rosyjski system obrony Pancyr-S1? Obok pocisków zdolne niszczyć cele na dystansie 4 km i pułapie 3 km, które służą głównie do neutralizowania dronów i helikopterów bądź jako broń ostatniej szansy w zwalczaniu szybkich celów powietrznych.

Jednym z najważniejszych elementów systemu Pancyr-S1 jest i śledzić je już od dystansu 24-28 kilometrów. System może atakować aż 12 różnych celów jednocześnie, zarówno za pomocą pocisków rakietowych, jak i dział, a jego cechą szczególną jest możliwość strzelania podczas jazdy z niską prędkością.