20 lipca, 2024

Policja przedstawia nowe dowody dotyczące zaginięcia Iwony Wieczorek – opublikowano zdjęcie

Policja przedstawia nowe dowody dotyczące zaginięcia Iwony Wieczorek - opublikowano zdjęcie

Stołeczni policjanci prowadzący poszukiwania Iwony Wieczorek otrzymali informacje, że związkiem z zaginięciem kobiety może być kierowca białego Fiata. Mundurowi apelują o kontakt z Policją w tej sprawie.

W piątek po południu na stronie Komendy Stołecznej Policji pojawił się komunikat dotyczący poszukiwań Iwony Wieczorek. Nowy trop ws. zaginionej osoby może pomóc w wyjaśnieniu tajemniczego zdarzenia sprzed 14 lat.

Pilny komunikat policji. Nowy trop ws. Iwony Wieczorek

Policjanci ze stołecznego Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw uzyskali informacje, że związek z zaginięciem kobiety może mieć kierowca białego Fiata Cinquecento. Pojazd przemieszczał się 17 lipca 2010 roku o godzinie 5:07 w Gdańsku ulicą Pomorską w rejonie Parku Regana – informuje policja.

Czynności w tej sprawie są wykonywane pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie. Funkcjonariusze apelują o kontakt z informacjami na temat wspomnianego samochodu i jego kierowcy.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Sprawa wciąż nierozwiązana

Zaginięcie Iwony Wieczorek w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku należy do jednych z najbardziej zagadkowych wydarzeń ostatnich lat. Mimo upływu czasu sprawa ta pozostaje nierozwiązana. 19-letnia wówczas kobieta po opuszczeniu klubu w Sopocie zniknęła podczas samotnego powrotu do domu w Gdańsku.

Sylwetka Iwony Wieczorek została zarejestrowana przez kamery monitoringu w kilku miejscach, po raz ostatni na deptaku w gdańskim Jelitkowie, około 20 minut od jej domu.