20 lipca, 2024

Rewolucyjne zmiany w transporcie w Królewcu – inicjatywa bliskiego współpracownika Władimira Putina

Rewolucyjne zmiany w transporcie w Królewcu - inicjatywa bliskiego współpracownika Władimira Putina

W ciągu najbliższych 5-6 lat, lotnisko Chrabrowo koło Królewca zostanie rozbudowane, aby móc obsłużyć 7 mln pasażerów rocznie. To oznacza, że lotnisko będzie mogło obsłużyć siedmiokrotnie więcej pasażerów niż wynosi liczba mieszkańców regionu.

Władze obwodu i spółka zarządzająca lotniskiem planują przeznaczyć na ten cel 13,5 mld rubli, co w przeliczeniu wynosi około 640 mln zł. W 2020 roku lotnisko obsłużyło 4,3 mln pasażerów, co jest rekordem w jego historii.

Chrabrowo jest jednym z dwudziestu największych lotnisk w Federacji Rosyjskiej pod względem ruchu pasażerskiego.

Mocna deklaracja Władimira Putina

Chodzi o produkcję zakazanych rakiet. W maju tego roku Putin wezwał Besprizwannycha na Kreml i powierzył mu obowiązki gubernatora obwodu królewieckiego. „Region jest oddalony od reszty kraju. Ważne jest, aby w obecnej sytuacji geopolitycznej mieszkańcy nie odczuli tego rozłączenia” – wyjaśnił Putin.

Rewolucja w Królewcu. Władimir Putin wysłał tam swojego człowieka

Polska i Litwa od kilku miesięcy nie wpuszczają na swoje terytorium aut na rosyjskich tablicach rejestracyjnych. W odpowiedzi na to, władze Królewca zdecydowały, że ułatwią podróże, dopłacając do biletów lotniczych. W ramach tej promocji, pasażerom przysługują dwie zniżkowe podróże w obie strony. Bilety na loty do Moskwy, Sankt Petersburga, Murmańska i Archangielska są dostępne za równowartość 150-179 zł.

Czara goryczy się przelała. Nowy problem na froncie. Wielu żołnierzy Putina chce się poddać.

Promocja rozpoczęła się 1 maja, ale zainteresowanie było tak duże, że serwery obsługujące sprzedaż biletów zablokowały się, a pierwszy tani bilet został wystawiony dopiero po trzech dniach. Besprizwannych ogłosił również, że region będzie potrzebował miliarda rubli (pięć razy więcej niż planowano) na dopłaty do biletów. Środki na ten cel są już załatwiane z Moskwą.