20 lipca, 2024

Robert Lewandowski oficjalnie potwierdził, w jakim zespole zagra w kolejnym sezonie

Robert Lewandowski oficjalnie potwierdził, w jakim zespole zagra w kolejnym sezonie

Znany polski napastnik, Arkadiusz Milik, doznał kontuzji w meczu tuż przed Euro 2024, co uniemożliwiło mu udział w turnieju z reprezentacją Polski. Z powodu kontuzji przeszedł operację i obecnie przechodzi rehabilitację we Włoszech.

Media od kilku tygodni spekulują o przyszłości Milika, sugerując możliwość opuszczenia Półwyspu Apenińskiego. Rozgrywki w minionym sezonie Arkadiusz Milik spędził głównie na ławce rezerwowych, jednak w 36 meczach zdołał zdobyć osiem goli i zanotować jedną asystę, co przyciągnęło uwagę kilku potencjalnych klubów.

W związku z zmianą trenera w Juventusie, pojawiały się informacje, że Thiago Motta nie widzi przyszłości Milika w swoim zespole. Mimo to, sam napastnik jest przekonany, że nadal będzie reprezentował barwy Juventusu w kolejnym sezonie. Aktualnie przebywa on w Turynie, kontynuując proces rehabilitacji po operacji łąkotki.

Arkadiusz Milik wyraził nadzieję, że za dwa-trzy tygodnie wróci do treningów. Mimo doniesień o możliwym transferze, 30-latek zaznaczył, że chce pozostać w Juventusie, gdzie ma kontrakt jeszcze na dwa lata. Od momentu dołączenia do drużyny w 2022 roku, zagrał w 75 meczach, strzelając 17 goli i notując dwie asysty.

Media spekulują również na temat przyszłości innego reprezentanta Polski w Juventusie, Wojciecha Szczęsnego, który był bliski transferu do saudyjskiego Al-Nassr. Pomimo wstrzymania tego transferu, jego realizacja nadal pozostaje bardzo realna.