20 lipca, 2024

Koncesja przyznana przez KRRiT: Telewizja Republika i wPolsce24 w multipleksie telewizyjnym

Koncesja przyznana przez KRRiT: Telewizja Republika i wPolsce24 w multipleksie telewizyjnym

Decyzja Komisji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) ma istotne znaczenie dla polskiej telewizji naziemnej cyfrowej. KRRiT postanowiła udzielić koncesji na rozpowszechnianie programów telewizyjnych o charakterze wyspecjalizowanym w ogólnopolskim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej MUX-8. Koncesje na okres 10 lat otrzymały spółka Telewizja Republika S.A. na program „Republika” oraz spółka Fratria Sp. z o.o. na program „WPOLSCE24”.

Ważna decyzja KRRiT

Takie decyzje mają istotny wpływ na ofertę programową dostępną dla odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej. Nowe programy będą rozpowszechniane w systemie standardowej rozdzielczości, w standardzie DVB-T. Co istotne, będą one niekodowane i bezpłatnie udostępniane widzom.

  • KRRiT rozstrzygnęła postępowanie w sprawie udzielenia koncesji na programy telewizyjne w MUX-8.
  • Koncesje na 10 lat otrzymały Telewizja Republika S.A. i Fratria Sp. z o.o.

Decyzja KRRiT zapewni szeroki dostęp do różnorodnych treści telewizyjnych dla polskich widzów korzystających z naziemnej telewizji cyfrowej. Informacja o udzieleniu koncesji została opublikowana na stronie internetowej KRRiT w piątek, co potwierdza osiągnięcie tego ważnego etapu w procesie decyzyjnym.

KRRiT i jej działalność

Podejmowane przez Komisję KRRiT decyzje mają istotny wpływ na polski rynek medialny oraz na dostępność różnorodnych programów telewizyjnych dla widzów korzystających z naziemnej telewizji cyfrowej. KRRiT jest jednym z kluczowych organów regulacyjnych nadzorujących rynek mediów audiowizualnych w Polsce.

Zobacz również: Szef KRRiT nie weźmie udziału w posiedzeniu komisji. „Nie spotykam się z popierającymi bezprawie” KRRiT przedłużyła koncesję dla TVN Style. Miał wstrzymać wypłaty środków z abonamentu. Jest apel o dymisję szefa KRRiT.