13 lipca, 2024

Strzały w stronę placu zabaw oraz groźby wobec pustostanu – interwencja policji w związku z incydentami z bronią

Strzały w stronę placu zabaw oraz groźby wobec pustostanu - interwencja policji w związku z incydentami z bronią

W nocy z soboty na niedzielę (z 8 na 9 czerwca) policja otrzymała zgłoszenie napadu z użyciem pistoletu w Gorzowie Wielkopolskim. Na miejsce wysłano patrol nieumundurowanych funkcjonariuszy, którzy ustalili szczegóły zdarzenia.

Okazało się, że dwóch mężczyzn w wieku 18 i 20 lat wtargnęło do pustostanu przy ul. Składowej, gdzie znajdowali się dwie osoby w kryzysie bezdomności: 46-letni mężczyzna i 46-letnia kobieta. Jeden z napastników miał wyciągnąć broń i skierować ją w stronę 46-latka, grożąc, że go użyje. Podobne słowa miał wypowiedzieć w stosunku do kobiety.

Według relacji policji napastnicy uderzali pokrzywdzonych i przeszukiwali ich rzeczy. 46-latkowi udało się uciec na pobliski dworzec, gdzie poprosił o pomoc jednego z przechodniów, podczas gdy podejrzani uciekli w kierunku centrum miasta. Po przekazaniu informacji do innych patroli, młodzi mężczyźni zostali namierzeni w Parku Wiosny Ludów.

Jeden z napastników miał przy sobie pistolet gazowy, który został zabezpieczony jako dowód w sprawie. 18 i 20-latkowie zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, gdzie usłyszeli zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im do 12 lat więzienia.

W Świdniku, 10 czerwca, policja interweniowała z powodu nietrzeźwego 30-latka, który strzelał z wiatrówki w kierunku placu zabaw. Zgłoszenie dokonali zaniepokojeni mieszkańcy, a po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu przebywały trzy nietrzeźwe osoby w wieku od 25 do 39 lat.

Jeden z mężczyzn, 30-latek, przyznał się do strzelania z wiatrówki, mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nikomu nic się nie stało, gdyż w chwili zdarzenia na placu zabaw nie było nikogo. Sprawa jest badana w Komendzie w Świdniku.