13 lipca, 2024

Transfer zawodnika Legii Warszawa zakończony sukcesem. Ogromne uznanie dla agenta piłkarza

Transfer zawodnika Legii Warszawa zakończony sukcesem. Ogromne uznanie dla agenta piłkarza

Latem zeszłego roku Gil Dias został wypożyczony do Legii Warszawa. Na papierze ten wydawał się bardzo dobry, ponieważ Portugalczyk w przeszłości występował między innymi w Monaco, Fiorentinie, Nottingham Forest. Rzeczywistość jednak okazała się zupełnie inna, a zawodnik kompletnie zawiodł. W minionych rozgrywkach rozegrał łącznie 24 mecze. Nie zdobył żadnej bramki i miał jedną asystę. Na boisku przebywał średnio niewiele ponad pół godziny. Przez cały sezon był głębokim rezerwowym i trzykrotnie został zesłany do drugiej drużyny.

Gil Dias znalazł nowy klub. Wraca do ojczyzny. W związku z tym Legia rozstała się z Diasem bez żalu, o czym poinformowała oficjalnie pod koniec maja. Portugalczyk wrócił do VFB Stuttgart, ale nie będzie kontynuował kariery w tym klubie. Zawodnik nieoczekiwanie przeniósł się do Famalicao, z którym podpisał trzyletni kontrakt. Dias występował wcześniej w tym zespole w sezonie 2020/2021. Wówczas rozegrał 33 mecze.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że wróciłem do klubu, który przyjął mnie najlepiej, jak to możliwe. Sprawił, że poczułem się jak w domu i w którym miałem okazję odzyskać radość z gry. Zespół bardzo się rozwinął. Oprócz aspektu sportowego Famalicao przywiązuje dużą wagę do poprawy infrastruktury, aby zapewnić najlepsze warunki zawodnikom i personelowi technicznemu” – powiedział Dias w rozmowie z klubowymi mediami.

Po nieudanej przygodzie w Legii transfer Diasa do Famalicao jest zaskakujący. Mowa przecież o ósmej drużynie zeszłego sezonu najwyższej ligi w Portugalii. „Jacy piłkarze mają w CV kilkanaście klubów? Ci, którzy niewiele umieją. Mają po prostu dobrego agenta.” –