13 lipca, 2024

Zdjęcia zniszczeń spowodowanych przez potężną nawałnicę – domy przypominające ruiny

Zdjęcia zniszczeń spowodowanych przez potężną nawałnicę - domy przypominające ruiny

W całej panują trudne warunki pogodowe, a niektóre sytuacje są ekstremalne. Wielkie gradzie wyrządziły ogrom szkód, tysiące osób pozostały bez prądu. Zdjęcia pokazują skalę wydarzenia.

Gdzie jest burza? Niebezpieczne zjawiska pogodowe przetaczają się przez Polskę. Przez europejskie kraje przetaczają się od dłuższego czasu. Do takich zdarzeń dochodzi także w Polsce. Anomalie pogodowe dają się we znaki mieszkańcom wszystkich województw, niemal codziennie do Polaków rozesyłane są.

Nawałnice i gradobicia na Podkarpaciu

W ostatnich dniach do niebezpiecznej sytuacji doszło m.in. na Podkarpaciu. Nawałnice i gradobicia doprowadziły do tego, że 5,5 tys. odbiorców pozostało bez prądu, a auta, domy i uprawy uległy sporym zniszczeniom.

Sprawdziły się m.in. wydane w weekend przez IMGW. Przez kilka miejscowości przetoczyła się potężna nawałnica, a grad osiągnął spore rozmiary — gradzie miały ok. 7 cm. Najbardziej zawirowania pogody odczuli mieszkańcy Harty, gdzie grad doprowadził do tego, że elewacje domów wyglądają jak po ostrzale.

„Ogólnie porozbijane samochody, podziurawione elewacje i dachy. Potłuczone panele fotowoltaiczne i solary. Powyrywane drzewa. Poniszczone uprawy. Straty są przeogromne”, skomentował zdjęcia pan Rafał.

„Uszkodzone elewacje domów, fotowoltaika, samochody i uprawy. Ogrom strat po gradobiciu w pow. rzeszowskim”, napisała jedna z poszkodowanych osób, pani Renata.

Zdjęcia pokazują skalę zniszczeń

W komentarzach do wpisów Lubuskich Łowców Burz widać, jak duże były gradzie oraz jak wyglądało niebezpieczne zjawisko pogodowe. W komentarzach ludzie wymieniają zniszczenia spowodowane ostatnimi gradobiciami.

„Płakać tylko. Siatka na domu, panele fotowoltaiczne też zniszczone” napisała jedna z poszkodowanych osób, pani Dorota. „Przy takich lodowych bombach nawet parasol by głowy nie ochronił”, zauważyła słusznie pani Jolanta — według gradzie większa niż 7 cm może nawet zabić.