13 lipca, 2024

Bunt w partii PiS w Małopolsce. Ryszard Terlecki ostrzega: zdrada nie przyniesie korzyści

Bunt w partii PiS w Małopolsce. Ryszard Terlecki ostrzega: zdrada nie przyniesie korzyści

Łukasz Kmita nie został marszałkiem województwa małopolskiego. W środę, pomimo wsparcia od Jarosława Kaczyńskiego, Łukasz Kmita nie został wybrany na marszałka Małopolski. Za kandydaturą popieranego przez PiS Kmity zagłosowało 17 osób, przeciwko było 19.

Terlecki odnosi się do sytuacji

Terlecki, który popierał kandydaturę Kmity, skomentował sytuację na Facebooku, twierdząc, że „zdrada nie popłaca”. Przyznał, że Małopolska przeżywa „trudne chwile” i obwiniał „niewłaściwe osoby” na listach wyborczych za kryzys.

Terlecki krytykuje polityków PiS

Ryszard Terlecki zasugerował, że niektórzy członkowie partii byli „nieodpowiedzialni” i skupiali się na swoim osobistym interesie, zamiast na dobru Małopolski. Podkreślił, że „ludziom bez honoru nie można pozwalać na przyklejanie się do Prawa i Sprawiedliwości”.

Polityk przypomniał, że pomimo strategii „wszyscy na jednego”, PiS zdołał uzyskać „bezpieczną większość” w Małopolsce podczas kwietniowych wyborów samorządowych. Wskazał jednak, że kilku radnych nie zastosowało się do rekomendacji prezesa partii, blokując wybór Kmity na marszałka Małopolski.

Poseł PiS o powtórzeniu wyborów do sejmiku

Terlecki zakończył swoją wypowiedź, stwierdzając, że powtórzenie wyborów do sejmiku wydaje się obecnie najlepszym rozwiązaniem, choć zaznaczył, że jeżeli istnieje możliwość uniknięcia tego kroku, powinno się szukać innych rozwiązań.

Czytaj więcej: Kto stoi za porażką PiS w małopolskim sejmiku. Zaskakująca wolta. Problem zrobił najbliższy sojusznik Faworyt Jarosława Kaczyńskiego zabrał głos po drugiej porażce. „Panie prezesie, jestem gotów”. Sejmik małopolski nie wybrał nowego marszałka. Trwa bunt w PiS.