13 lipca, 2024

Znaleziono ciało mężczyzny w rzece na Mazowszu – reakcja służb ratowniczych

Znaleziono ciało mężczyzny w rzece na Mazowszu - reakcja służb ratowniczych

Znaleziono ciało 42-latka w rzece Narew

Ciało 42-latka zostało wyłowione z rzeki Narew. Mazowieckie służby otrzymały zgłoszenie w sobotni wieczór. Podczas akcji odstawiono od medycznych czynności ratunkowych. Funkcjonariusze policji ustalili tożsamość mężczyzny. Ustaleniem dokładnych okoliczności zdarzenia zajmuje się Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga Norbert Woliński, w sobotę 15 czerwca, około godziny 21.30, z Narwi wyłowiono ciało 42-letniego mężczyzny. Udało się ustalić tożsamość mężczyzny. Jak przekazał Norbert Woliński, został on rozpoznany przez kolegę.

Mł. bryg. Tomasz Suracki, zastępca dowódcy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Legionowie poinformował, że zgłoszenie wpłynęło do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Legionowie o godz. 19.50. Na miejscu działały dwa zastępy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Legionowo, cztery zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Krajowym Systemem Ratowniczo-Gaśniczym, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Legionowo, zespół ratownictwa medycznego oraz policja – przekazał Tomasz Suracki.

Poinformował również, że po wyciągnięciu mężczyzny z Narwi i ocenie sytuacji odstawiono od medycznych czynności ratunkowych. Akcja zakończyła się 34 minuty po północy.