13 lipca, 2024

70-latek zginął w tragicznym zdarzeniu przy Wrotach Chałubińskiego

70-latek zginął w tragicznym zdarzeniu przy Wrotach Chałubińskiego

Do ​​​śmiertelnego wypadku doszło, gdy turysta w wieku około 70 lat schodził z Wrot Chałubińskiego. W tym miejscu jest jeszcze bardzo dużo zmrożonego śniegu – powiedział ratownik. W wyższych partiach Tatr panują bardzo trudne warunki. Chociaż nie ma tam stałej pokrywy śniegu, to w miejscach zacienionych zalegają zmrożone płaty.

W sobotę w Tatrach doszło w sumie do dziesięciu wypadków. Czasami te odcinki ze zmrożonym śniegiem są krótkie i może się wydawać, że to tylko parę metrów do przejścia, ale wtedy najczęściej zdarzają się wypadki. Dlatego należy w takich miejscach używać raków, mieć w ręku czekan, a na głowie kask. Jeżeli nie mamy takiego sprzętu, powinniśmy zawrócić i zrezygnować z dalszej wycieczki – ostrzegał ratownik TOPR.

W sobotę w Tatrach doszło w sumie do dziesięciu wypadków, w tym dwóch na szlaku na Rysy, gdzie turyści również poślizgnęli się na płatach śniegu. Poszkodowani z obrażeniami ciała zostali na pokładzie śmigłowca przetransportowani do szpitala w Zakopanem. To już trzeci śmiertelny wypadek w Tatrach w ciągu tygodnia.

Tragiczny wypadek pod Płockiem

Nie żyje 4-letnie dziecko.