20 lipca, 2024

Jaką aplikację wybrać do słuchania muzyki, jeśli nie Spotify?

Jaką aplikację wybrać do słuchania muzyki, jeśli nie Spotify?

Spotify – król streamingu muzyki? Jest jedną z najpopularniejszych platform do streamingu muzyki na świecie. Oferuje dostęp do bardzo rozbudowanej biblioteki utworów muzycznych, ale również, m.in. podcastów. Dla wielu osób jest to pierwszy i najbardziej oczywisty wybór, jeśli chodzi o strumieniowe przesyłanie muzyki na telefon czy inne urządzenia z dostępem do internetu. Standardowy abonament dla jednej osoby to koszt 23,99 zł miesięcznie, ale dostępny jest również plan darmowy z reklamami. Tańsze rozwiązanie to pakiet dla studenta, po weryfikacji miesięczny koszt wynosi zaledwie 12,99 zł. Możemy zaoszczędzić także poprzez korzystanie z planu rodzinnego, który dla 6 osób kosztuje łącznie 37,99 zł.

YouTube Music – najlepsza alternatywa dla Spotify? Coraz więcej osób zdobywa na tej platformie nowych użytkowników i bezsprzecznie jest jedną z najciekawszych aplikacji do słuchania muzyki na rynku. To ogromna baza utworów muzycznych i połączenie z serwisem wideo sprawia, że propozycja YouTube jest naprawdę atrakcyjna. Warto zaznaczyć, że w ramach abonamentu mamy również dostęp do YouTube Premium, czyli odtwarzania filmów bez reklam i na zablokowanym ekranie.

Tidal. Czy to najlepsza aplikacja do słuchania muzyki? Może nie jest tak popularny jak Spotify, ale ma pewną ogromną przewagę nad swoją konkurencją. Ta aplikacja do muzyki pozwoli nam słuchać utworów w najwyższej jakości dźwięku (format FLAC) w ramach podstawowego pakietu. Jeśli zależy wam na muzyce w najlepszej jakości, to właśnie ta aplikacja będzie idealnym wyborem. Tidal może i nie oferuje dostępu do bezpłatnej wersji próbnej, ale powinno to stanowić mniejszy problem. Ciekawostką jest to, że wcześniej najwyższy pakiet kosztował niespełna 40 zł, ale od kwietnia tego roku stawki de facto uległy zmniejszeniu.

Apple Music – zaskakująco dobra oferta. Produkty kojarzą nam się z wysoką jakością i (niestety) jeszcze wyższą ceną. Apple Music jest tutaj wyjątkiem, bo to świetna aplikacja do słuchania muzyki, która wcale nie kosztuje dużo. Można śmiało powiedzieć, że oferta amerykańskiego giganta jest bardzo konkurencyjna. Oferowana jakość dźwięku jest świetna, a dodatkowo niektóre piosenki oferowane są w bezstratnym formacie. Na Apple Music możemy zaoszczędzić np. dobierając usługi w ramach pakietu Apple One.

Deezer, czyli klasyka gatunku pozwoli nam na słuchanie muzyki w wysokiej jakości HiFi w ramach podstawowego pakietu, który kosztuje niespełna 24 złote. Jest to dobra oferta zwłaszcza, gdy dodamy do tego bardzo dużą bibliotekę utworów. Obecnie możemy przetestować aplikację przez tydzień, a także skorzystać z bardziej opłacalnych pakietów – na przykład dla rodziny lub studenta.

Co myślisz o Geekweeka? Twoje zdanie ma dla nas znaczenie.

i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage – polub i komentuj tam nasze artykuły!