13 lipca, 2024

Coraz bliżej rewolucyjnej zmiany w Polsce – aż 30 dni urlopu!

Coraz bliżej rewolucyjnej zmiany w Polsce - aż 30 dni urlopu!

Jest decyzja Bruksela przyjęła polskie zmiany w KPO! Dostaniemy prawie 60 miliardów euro PILNE

Skażona żywność! GIS ostrzega przed niebezpiecznym chlebem

Wakacje Teneryfa tańsza od wakacji na Mazurach. Szokująca różnica w cenach

Mały ZUS Ważna decyzja sądu dla przedsiębiorców! Mały ZUS Plus na lepszych warunkach

Widmo bankructwa Dramatyczna sytuacja Ukrainy! Tak źle nie było od początku wojny

Ministerstwo pracy nie poprze petycji „więcej urlopu za więcej lat” – Wprowadzenia zmiany godzin czasu pracy można rozpatrzyć wg kategorii przepracowanych lat pracy lub wieku (…)

Wydaje się rozsądnym, aby osoby z krótkim stażem pracy np. do 5 lat pracowały 8 godzin. Są to ludzie młodzi, bardzo wydajni. Można zwiększyć im jednak urlop do 26 dni zamiast obowiązujących 20 dni. Ponad to, jako osoba z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, uważam, że skrócenie czasu pracy do 35 godzin tygodniowo jest bardzo wskazane. Wiąże się to z dobrem dla rodzin, zdrowia i pewnego balansu życiowego. W dobrą zmianę wpisywałby się dłuższy urlop wydłużony np. do 30 dni po 10 lub 15 latach pracy – uważa cytowana przez fakt.pl autorka petycji.

Ministerstwo nie przychyli się do treści petycji ze względu na wyrażoną w konstytucji zasadę równości. Czy jest szansa na krótszy wymiar pracy? Ministerstwo w trakcie analiz

Poddawane analizie jest także to, czy skrócenie czasu pracy, a tym samym wydłużenie okresów nieprzerwanego odpoczynku pracownika, wpłynęłoby na efektywność świadczonej przez niego pracy. Na podstawie wyników tych badań będą przygotowane optymalne rozwiązania – czytamy w cytowanej przez fakt.pl wypowiedzi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Jak już wspomniano, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie rozszerzy przywilejów urlopowych dla określonej grupy wiekowej jednak jest szansa na jakąś inną formę dłuższego wolnego od pracy. Postulat czterodniowego tygodnia pracy lub dnia krótszego niż 8 godzin ma wielu zwolenników oraz wiele analiz wskazujących na zwiększenie efektywności. Otwarta pozostaje kwestia do jakich poglądów naukowych przychyli się ministerstwo.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam. Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści. Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

QUIZ

Gospodynie domowe w PRL. Czy w Polsce Ludowej dałabyś radę zrobić coś z niczego?