20 lipca, 2024

Konflikt między Polakami i Ukraińcami zakończony atakiem nożem. Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu

Konflikt między Polakami i Ukraińcami zakończony atakiem nożem. Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu

Zaczęło się od sprzeczki pomiędzy czterema mężczyznami: dwoma Polakami i dwoma Ukraincami. Od słów doszło czynów i dwóch Polaków zaatakowało swoich oponentów. Pobili i zranili Ukraińców, a następnie uciekli. Zdarzenie miało miejsce w nocy z 8 na 9 czerwca przy Rondzie Daszyńskiego.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która zabrała pokrzywdzonych z obrażeniami ciała do szpitala – przekazała nadkom. Marta Sułowska z wolskiej komendy. Policjanci ustalili tożsamość dwóch chuliganów w wieku 21 i 24 lat. Pierwszy z nich wpadł w ręce policjantów w dniu zdarzenia, drugi został zatrzymany niedługo po nim.

Dwójka nastolatków brutalnie pobiła 27-latka. Mężczyzna trafił do szpitala. Zarzuty i areszt dla dwóch mężczyzn – Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty karne dotyczące pobicia z użyciem noża, skutkujące ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu u jednego z pokrzywdzonych i naruszeniem narządu ciała lub rozstrojem zdrowia u drugiego z pokrzywdzonych działając wspólnie i w porozumieniu – przekazała policjantka.

Na wniosek prokuratora decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.