13 lipca, 2024

Rozpakowanie Samsunga – Czego możemy się spodziewać na najnowszej konferencji?

Rozpakowanie Samsunga - Czego możemy się spodziewać na najnowszej konferencji?

Druga z tegorocznych konferencji Unpacked odbędzie się . Pierwsze wydarzenie miało miejsce w styczniu i przyniosło nam premierę z serii . Tym razem zobaczymy więcej produktów.

Składane smartfony Samsung Galaxy Z Fold 6 i Z Flip 6

Wśród najważniejszych nowości, które planuje pokazać na Unpacked w Paryżu, są składane smartfony. Zobaczmy dwa nowe modele i są to . Na ich temat wiadomo już całkiem sporo, bo kilka dni temu doszło do ogromnego przecieku i do sieci przedostały się liczne materiały prasowe poświęcone tym sprzętom. Samsung Galaxy Z Fold 6 to większy i zarazem droższy z dwóch nowych smartfonów marki.

Urządzenie wprowadzi liczne udoskonalenia względem poprzedniej generacji i dotyczy to nie tylko podzespołów. Telefon ma dwa ekrany Dynamic 2X, które przede wszystkim zaoferują . Za obliczenia ma odpowiadać mocny procesor , który będzie wspomagany przez 12 GB pamięci RAM typu LPDDR5x.

Samsung Galaxy Z Fold 6 ma również łączący obie części konstrukcji. Smartfon po złożeniu ma tylko i. Obudowa spełnia założenia normy , a więc chroni nie tylko przed wodą, ale również pyłem. Bateria bez zmian i nadal ma pojemność 4400 mAh. Samsung w składanym smartfonie Galaxy Z Fold 6 umieścił potrójny aparat fotograficzny z głównym sensorem 50 MP. Obiektyw ultraszerokokątny połączono z 12-megapikselowym czujnikiem, a teleobiektyw obsługujący potrójny zoom optyczny współpracuje z sensorem 10 MP.

Podobnie jest w przypadku przedniej kamerki. Ta druga, która została schowana pod rozkładanym ekranem, jest 4-megapikselowa. Samsung Galaxy Z Flip 6 to tańszy ze smartfonów. To urządzenie ma wyróżniać się na tle poprzednika przede wszystkim większą baterią oraz bardziej kompaktową obudową.

Pod nią umieszczono . Producent deklaruje na jednym naładowaniu nawet 23 godziny odtwarzania wideo. Konstrukcja Galaxy Z Flip 6 jest bardziej kompaktowa (po złożeniu ma tylko 14,9 mm), ale nie przeszkodziło to w zapewnieniu normy ochronnej IP48. Wykorzystano również mocne szkło Corning Gorilla Glass Victus 2. Przekątne ekranów nie uległy zmianie i nadal mają 6,7″ oraz 3,4″.

Na uwagę zasługuje również , który ma m.in. pozwolić na robienie lepszych zdjęć po zmroku. W obu telefonach nie zabraknie także opartych na sztucznej inteligencji. Do opcji wprowadzonych wraz z serią Galaxy S24 z pewnością dołączą kolejne, które będą częścią aktualizacji One UI 6.1.1.

Niestety przy okazji czekają nas podwyżki. Plotki mówią o tym, że względem modeli Z Fold 5 i Z Flip 5. To oznacza, że powinniśmy spodziewać się kwot 1899 (Z Fold 6) i 1099 dolarów (Z Flip 6).

Smartwatche Samsung Galaxy Watch 7 i Ultra

W trakcie Unpacked zobaczymy także nowe . Będą to zegarki z serii oraz nowość w portfolio, którym będzie model Ultra. Tańsze urządzenia otrzymają m.in. nowszy procesor Exynos 1000 wykonany w 3-nm litografii (pierwszy taki czip Koreanów) oraz lepsze baterie. Skupmy się jednak na nowym produkcie.

Samsung Galaxy Watch Ultra to nowość w portfolio smartwatchy marki, którym firma chce rywalizować z Ultra. To konkretny zegarek zamknięty we wzmocnionej obudowie, która m.in. zapewnia wodoszczelność na poziomie 10 ATM. Urządzenie ma również duży oraz baterię o pojemności aż 590 mAh. Obudowa spełnia założenia normy militarnej MIL-STD-810H i zapewni ochronę na poziomie IP68. Smartwatch ma być nieco tańszy od topowego zegarka . W Europie trzeba będzie zapłacić .

Inteligentny pierścien Samsung Galaxy Ring

Samsung Galaxy Ring to inteligentny pierścień, którym firma pochwaliła się już w trakcie pierwszej z tegorocznych konferencji Unpacked w styczniu. Potem pokazano go także pod koniec lutego . Latem sprzęt ma trafić na rynek, ale będzie drogi. Ostatnie przecieki mówią o cenie na poziomie aż . Inteligentny pierścień Samsunga zapewni wiele funkcji z zakresu śledzenia aktywności użytkowników i zaoferuje głęboką integrację z platformą Zdrowie. Wszystko to potrafią smartwatche, ale w tym przypadku będzie to gadżet o bardziej kompaktowych rozmiarach.

Sporo mówi się także o , która da dostęp do dodatkowych funkcji.

Słuchawki bezprzewodowe Samsung Galaxy Buds 3 i 3 Pro

Na koniec czeka nas premiera nowych słuchawek bezprzewodowych. Prawdopodobnie zobaczymy dwa modele – . Wiemy, że wizualnie maja one . Spodziewajmy się różnych ulepszeń względem poprzedniej generacji oraz nowego designu, który obejmuje również dołączone pudełeczka do ładowania.

Gdzie oglądać Samsung Unpacked? Konferencja Samung Unpacked odbędzie się 10 lipca w Paryżu i wiemy, że wydarzenie będzie można oglądać na żywo. Transmisja zostanie udostępniona na stronie producenta, jak i jego kanale w serwisie . Start zaplanowano . Niedługo po wydarzeniu powinna ruszyć przedsprzedaż, która pewnie pozwoli nieco zaoszczędzić. Już teraz producent oferuje na zakup premierowych urządzeń i w tym celu trzeba zapisać się na stronie firmy. Zawartość zestawów przedsprzedażowych nie jest na razie znana.