13 lipca, 2024

Wypadek podczas wycieczki szkolnej dzieci: Doszło do kolizji na drodze

Wypadek podczas wycieczki szkolnej dzieci: Doszło do kolizji na drodze

Popularne miejscowości

W Plewnie w woj. kujawsko-pomorskim doszło do zderzenia busa z samochodem osobowym. W zdarzeniu brały udział dzieci, podróżujące busem na wycieczkę szkolną. – Po sprawdzeniu przez ratowników jedno dziecko w wieku 11 lat zostało zabrane na badania do szpitala – przekazał w rozmowie z Interią st. kpt. Adam Gwizdała. W miejscu kolizji droga jest znów przejezdna.

Do wypadku doszło w Plewnie (woj. kujawsko-pomorskie) na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 240 z drogą powiatową. Bus, którym podróżowało 16 dzieci wraz z opieką, zderzył się z samochodem osobowym. Jak zaznacza w rozmowie z Interią st. kpt. Adam Gwizdała ze straży pożarnej w Świeciu, nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Biorące udział w zdarzeniu dzieci były raczej przestraszone, pod silnym wrażeniem tego co się stało. Po sprawdzeniu przez ratowników tylko jedno dziecko w wieku 11 lat zostało zabrane na badania do szpitala. Ratownicy zabrali też jedną osobę dorosłą z samochodu osobowego – mówi st. kpt. Adam Gwizdała.

Zderzenie pojazdów w Plewnie. Dzieci czekają na zastępczy transport

Strażak przekazał, że czynności wokół kolizji zostały już zakończone, a droga jest z powrotem przejezdna. – Biorące udział w zdarzeniu dzieci czekają w pobliskiej szkole na przyjazd zastępczego busa – dodał. W akcji brały udział trzy załogi pogotowia ratunkowego, straż pożarna a także śmigłowiec LPR.